HABER DELİSİ

TBMM Başkanı'ndan siyasi partilere çağrı

Güncel [ 276 ]
TBMM Başkanı, siyasi partilerin grup başkanvekilleriyle bir araya geldi. Başkanlık Divanı salonunda gerçekleştirilen toplantıda Kahraman'ın HDP sıralarındaki tutuklu milletvekili fotoğraflarının kaldırılmasını istediği öğrenildi.
İlişkili Haberler Beşiktaş’taki saldırıda şehit sayısı 44'e yükseldi AK Parti, CHP ve MHP'den teröre karşı ortak bildiri CHP Merkez Yürütme Kurulu'ndan teröre tepki bildirgesi

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, TBMM başkanvekileri ve partilerin grup başkanvekilleri ile bir araya geldi. 

Kahraman, saat 09.30'da grup başkanvekillerini olağanüstü toplantıya çağırdı.

Başkanlık Divanı salonunda basın kapalı olarak başlayan toplantıya, TBMM başkanvekilleri Ahmet Aydın, Ayşe Nur Bahçekapılı ve Pervin Buldan, AK Parti Grup Başkanvekilleri Mustafa Elitaş, Naci Bostancı ve İlknur İnceöz, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta ile HDP Muş Milletvekili Ahmet Yıldırım katıldı.

Toplantı sonrası açıklama yapan CHP Grup Başkenvekili Özgür Özel, şunları söyledi:

"Toplantının konusunun dün yaşanan gerilim olabileceğini ya da tutuklu milletvekillerinin durumuna yönelik değerlendirme olacağını düşündük. 20 dakika önce haber verildiğinden grup başkanvekilleri gecikmeli katılabildi. Konunun Meclis Başkanı tarafından HDP sıralarındaki milletvekilleri resimlerinin bugün Pervin Buldan'ın başkanlık edeceği oturumda kaldırılmasının münasip olacağının teklif edildiği bir toplantı oldu. Pervin Buldan bunun kendi değerlendirmesiyle mümkün olmadığını söyledi. Partiler sorunun milletvekillerinin resimlerinden ziyade milletvekillerinin tutuklu yargılanmaları olduğu ifade edildi."

Başbakan Binali Yıldırım da aynı gündem maddesiyle yarın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile bir araya gelecek.

İstanbul?da Beşiktaş'ta cumartesi akşamı gerçekleştirilen çifte bombalı saldırıda 37'si polis 44 kişi şehit olmuştu.

#haber