HABER DELİSİ

Muğla?da Sekizinci Renk Konseri

Kültür-Sanat [ 1905 ]
Muğla'da, "Topluma Hizmet Uygulamaları" dersi kapsamında üniversite öğrencileri, engelli öğrencilerle oluşturdukları koro ile çocuk şarkıları seslendirdi.

MSKÜ Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı öğretim programında yer alan "Topluma Hizmet Uygulamaları" dersi kapsamında, engelli öğrencilerle üniversite öğrencileri koro oluşturdu.

10 HAFTA BOYUNCA DERS

Yaklaşık 10 hafta boyunca üniversite öğrencileri ile eğitim alan engelli çocuklar, şarkıları koro ile seslendirdi. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi?nde düzenlenen "Sekizinci Renk Konseri"ne engelli öğrenciler ve aileler ile üniversite öğrencileri büyük ilgi gösterdi.

Programın ilk kısmında Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesi Özel Eğitim eğitmenleri eşliğinde engelli öğrenciler, ?Ispanaklı Yumurta? oyununu sahneledi.

ÇOCUKLAR VE ANNELER BİRLİKTE SÖYLEDİDaha sonra ise Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü öğrencileri ve engelli öğrenciler tarafından hazırlanan "Sekizinci Renk Konseri" yapıldı. Engelli çocukların söylediği şarkılara da salonda bulunanlar uzun süre alkışlarla destek verdi.

Programda MSKU Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Harun Keskin tarafından engelli öğrenciler ve anneleri için yazılarak bestelenen ?Anne? isimli şarkı engelli çocuklar ve anneleri tarafından seslendirildi. Şarkı uzun süre ayakta alkışlanırken, izleyicilerden gelen yoğun talep üzerine iki defa söylendi.

"EĞİTİMDE ENGEL YOKTUR"Program sonunda konuşan MSKÜ Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, proje kapsamında MSKÜ öğrencileri ile engellilerin çocuk şarkıları seslendirdiğini söyledi.Eğitimde yaş ve sınır olmadığını belirten Harmandar, ?Artık biz bunu biraz daha genişletiyoruz ve bundan sonra eğitimde engel yoktur diyoruz. Biz bütün engelli çocuklarımızı eğiteceğiz. Her engelli çocuğumuz için bir eğitmene ihtiyacımız var. Biz bu sorumluluğun idrakı içindeyiz? dedi.

Vali Yardımcısı Fethi Özdemir ise etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. Harmandar ve Özdemir, daha sonra programa katılan engelli öğrenciler ve öğretim üyelerine teşekkür belgesi verdi.

#haber