HABER DELİSİ

TFF: Alçakca saldırıyı lanetliyoruz

Spor [ 213 ]
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF);  Türkiye Basketbol Federasyonu ve kulüpler İstanbul Beşiktaş'ta Vodafone Arena önünde meydana gelen saldırıyı lanetledi.
İlişkili Haberler İstanbul Beşiktaş'ta Vodafone Arena yakınında iki bombalı saldırı: 38 şehit, 155 yaralı Süleyman Soylu: İki ayrı patlama olmuş olabilir Bursaspor'dan patlama ile ilgili açıklama İstanbul'daki patlamaya ilişkin yayın yasağı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) İstanbul'daki bomsalı saldırı hakkında açıklama yaptı: "İstanbul Beşiktaş'ta Vodafone Arena önünde meydana gelen hain bombalı saldırıda, çok sayıda polis ve vatandaşımızın yaralandığını büyük üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. İnsanlık dışı vahşi terör saldırısını şiddetle kınarken, olayda yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz" dedi. 

BASKETBOL FEDERASYONU: KINIYORUZ Türkiye Basketbol Federasyonu (TFB), saldırıyı kınayan açıklama yaptı: "İstanbul Beşiktaş'ta Vodafone Arena önünde bu akşam gelen bombalı saldırıda, çok sayıda polis ve vatandaşımızın yaralandığını büyük üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız.Türkiye Basketbol Federasyonu olarak; terör saldırısını şiddetle kınarken, olayda yaralanan emniyet güçlerimizle vatandaşlarımıza acil şifalar dileriz."

BEŞİKTAŞ: TERÖRÜ ŞİDDETLE VE NEFRETLE LANETLİYORUZBursaspor ile oynadığımız maçtan sonra terör yine alçak yüzünü gösterdi. Maçtan sonra evimiz Vodafone Arena'nın hemen yanında patlamalar yaşandı ve ilk bilgilere göre güvenlik güçlerimizden yaralananlar olduğu açıklandı. Alçaklıkta sınır tanımayan teröristler, hem taraftarlarımızın hem de konuk takım Bursaspor taraftarının güvenliğini sağlayan kahraman güvenlik güçlerimize saldırdı. Asla hedeflerine ulaşamayacak olan alçaklara karşı dimdik duracağız. Milletçe el ele vererek, vatanımıza yapılan saldırılara göğüs gereceğiz. Milletimiz terör belasını da bertaraf edecektir. Saldırıda yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diler, daha büyük acıların yaşanmamasını temenni ederiz.Terörü şiddetle ve nefretle lanetliyoruz...FENERBAHÇE KULÜBÜ: TERÖRÜ LANETLİYORUZ Fenerbahçe Kulübü, patlamanın ardından yazılı bir açıklama yaparak terörü lanetledi: "Bu akşam oynanan Beşiktaş- Bursaspor karşılaşmasının ardından Vodafone Arena'nın yanında yer alan Çevik Kuvvet aracının bulunduğu bölgeye, bomba yüklü bir araçla bir terör saldırısı düzenlendiğini, ilk belirlemelere göre yaralıların bulunduğunu üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız. Yaşanan bu hain terör saldırısını lanetleyerek ulusumuza, emniyet güçlerimize, resmi ve sivil güvenlik görevlilerine, stat ve Beşiktaş Kulübü çalışanlarına, taraftarlara ve bölge sakinlerine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, her türlü terör eylemini şiddetle kınadığımızı kamuoyuyla paylaşıyoruz."

TRABZONSPOR: TERÖRE BOYUN EĞMEYECEĞİZ

Beşiktaş Vodafone Arena civarında gerçekleştirilen ve çevik kuvvetimizi hedef alan bombalı saldırıda yaralanan tüm vatandaşlarımıza acil şifalar diliyor; başta emniyet mensuplarımız, Beşiktaş ve Bursaspor camiası olmak üzere tüm halkımıza geçmiş olsun diyoruz. Teröre lanet olsun!

GENÇLERBİRLİĞİ: HAİN SALDIRIYI LANETLİYORUZBu gece Vodafone Arena yakınlarında bomba yüklü bir araçla gerçekleştirilen saldırıyı büyük bir üzüntüyle öğrendik. Bu saldırının ardından yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyor, herhangi bir can kaybı yaşanmamasını temenni ediyoruz.

#haber