HABER DELİSİ

Blog: Yazılım Gereksinim Analizi Soruları

Teknoloji [ 2372 ]
İyi bir analiz gerçekleştirmek ve doğru bir analiz dokümanı oluşturabilmek için sorulması gereken sorular!

Arkadaşlar merhabalar,

Uzun bir süredir aklımda olan, bir dönem başlangıcını yaptığım ama devamını getiremedim "Analiz Soruları" çalışmasını, uygun platformu da bulabilmem sayesinde yeniden başlatıyorum.

Bu çalışmanın amacı iyi bir analiz gerçekleştirmek ve doğru bir analiz dokümanı oluşturabilmek için analistin kendisine ve paydaşlara sorması gereken sorular için bir referans havuzu oluşturmaktır.

Çalışmadan her türlü faydalanabilir ya da çalışmaya aşağıdakilerden birini gerçekleştirerek katkıda bulunabilirsiniz. Geri bildirimde bulunmak için ilgili sayfanın altına yorum olarak girerek iletebilirsiniz. Çalışmanın geneliyle ilgili görüşleriniz içinse dilerseniz buraya yorum girebilirsiniz.

- Tamamen yeni bir başlık önerebilir ve bu başlıkla ilgili soruları yollayabilirsiniz.- Mevcut başlıkların herhangi birine girmeyen bir ya da birden fazla soru yönlendirebilirsiniz. Bu sorulara doğru başlığı beraberce buluruz.- Mevcut başlıklardaki soruları inceleyip yazım, imla, anlam düşmesi vb. hataları bularak düzeltme önerebilirsiniz.- Mevcut başlıklar altına yeni sorular önerebilirsiniz.- Mevcut bir başlık altındaki sorunun orada olmaması gerektiğini düşünüyorsanız varsa olması gerektiği yer ile ilgili önerinizle birlikte iletebilirsiniz.- Bu maddelerde yer almayan ama sizin fark ettiğiniz başka bir durumla ilgili geri bildirimde bulunabilirsiniz.

http://tr.analiz-sorulari.wikia.com/wiki/Ana_sayfa

#haber