HABER DELİSİ

Trump, teknoloji devleri ile buluşuyor 

Teknoloji [ 791 ]
Amerika Birleşik Devletleri'nde Başkan seçilen Donald Trump, Google, Apple, Tesla, Microsoft ve Facebook gibi önde gelen teknoloji firmalarının üst düzey yöneticileriyle çarşamba günü New York'ta  bir araya gelecek.
İlişkili Haberler Donald Trump’tan “Tek Çin” eleştirisi "Putin yardım etti" iddiasına yanıt "CIA Rusya'nın Trump'a yardım ettiğine inanıyor" Trump: Rusya ile neden iyi geçinmeyelim? Time 'Yılın Kişisi'ni seçti: Donald Trump

Başkanlık seçimlerinde Demokrat Parti'nin adayı Clinton'ı geride bırakarak Beyaz Saray'ın yeni ev sahibi olan Trump henüz Başkanlık koltuğuna oturmadı ama mesaiye hızlı bir başlangıç yaptı. İç ve dış politika ile ilgi pek çok adım atan Trump, önümüzdeki günlerde teknoloji devlerinin üst düzey yöneticileri ile New York'ta bir araya gelecek. 

Görüşmeye Google'un CEO'su Larry Page, Apple'ın CEO'su Tim Cook, Tesla'nın CEO'su Elon Musk, Amazon'un CEO'su Jeff Bezos'un yanı sıra, Microsoft, IBM, Intel, Oracle ve daha pek çok teknoloji şirketinden yöneticilerin katılması bekleniyor.

Görüşmede firmaların Trump'ın başkanlık zaferini kutlamaları ve yanında olduklarını göstermeleri bekleniyor.

Yöneticiler ayrıca, imalat sektörüne vergi indirimi sağlanması konusunu gündeme getirecek. 4 yıl boyunca teknoloji sektöründe atılabilecek adımlar için değerlendirmelerde bulunulacak.

#haber